هر انچه باید در مورد ارز دیجیتال ریپل بدانید

ارز دیجیتال ریپل ripple

ارز دیجیتال ریپل ripple | هر انچه که باید در مورد ریپل بدانید

در طول زمان گذشته، بسیاری از اعضای جامعه ارزهای دیجیتال به رشد سریع ارز دیجیتال ریپل اشاره کرده اند. تا امروز، سرمایه این ارز دیجیتال بیش از 50 میلیارد دلار آمریکا است.

به لطف این سرمایه، این ارز به رتبه سوم در لیست ارزهای مجازی جهان رسید. این رویداد تعداد فزاینده ای از افرادی را که می خواهند در توسعه آن سرمایه گذاری کنند به سمت ارز دیجیتال جذب می کند.

سکه های ریپل در حال افزایش قیمت هستند، سرمایه گذاران درآمد خود را دریافت می کنند، اما در همه این ها یک “اما” وجود دارد. ریپل یک سازمان مستقر در ایالات متحده آمریکا است که مقر آن در سانفرانسیسکو است. با توجه به داده های درج شده در پورتال رسمی این شرکت، با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده، یک تجربه دائمی با منابع مالی در تمام کشورهای جهان را فراهم می کند.

به مؤسسات بانکی و همچنین ارائه دهندگان پرداخت، این فرصت داده می شود تا از سکه های XRP استفاده کنند تا متعاقباً هزینه های خود را کاهش دهند و به بازارهای جدید دسترسی پیدا کنند. با پیوستن به ریپل، بسیاری از موسسات مالی قادر به ارائه خدمات اقتصادی و ایمن به مشتریان در هر کشوری هستند.

مشتریان ارز دیجیتال ریپل

طبق اطلاعات درج شده در پورتال رسمی شرکت، شعب این سازمان در شهرهایی مانند: سیدنی؛ لوکزامبورگ؛ سنگاپور؛ نیویورک وجود دارند. پایگاه مشتریان این شرکت شامل بیش از 100 مشتری است که در نقاط مختلف جهان قرار دارند. مشتریان ریپل، موسسات مالی از اروپا، آمریکای شمالی و استرالیا هستند. در سال 2017 مؤسسه بانکی Tokyo-Mitsubishi UFJ که بزرگترین مؤسسه مالی ژاپن به شمار می رود، با تقریباً 90 شعبه در تمام کشورهای جهان به مشتریان این سازمان پیوست.

ریپل همچنین به طور رسمی با بانک های چینی همکاری می کند. همچنین اخیراً یک سرویس پرداخت بین المللی مورد استفاده ساکنان بسیاری از کشورها به نام American Express به شبکه ریپل متصل شد. بر اساس اطلاعات فوق، می توان گفت که ریپل سازمانی است که به طور فعال فناوری دفتر کل توزیع شده را در صنعت بانکداری ترویج می کند.

 ارز مجازی XRP

تفاوت اصلی ارز مجازی XRP که سازنده آن ریپل است این است که این ارز دیجیتال قابل استخراج نیست. در حال حاضر هیچ استخر یا ماینری برای استخراج XRP وجود ندارد. سکه های این ارز دیجیتال در واقع مانند اسکناس های روی ماشین چاپ تولید می شوند. انتشار این توکن ها با هیچ چیز محدود نمی شود و به همین دلیل می تواند تعداد نامحدودی از آنها وجود داشته باشد. وظیفه اصلی سکه های XRP انجام عملیات بین بانکی برای انتقال وجه است. بر این اساس می توان نتیجه گرفت که XRP یک ارز مجازی متمرکز با انتشار نامحدود است که توسط سیستم بانکی استفاده می شود.

ارز مجازی XRP

تفاوت بیت کوین و ریپل

کارشناسان با تجزیه و تحلیل ویژگی های این ارز دیجیتال، مقایسه ای بین ریپل و بیت کوین، محبوب ترین ارز مجازی تا به امروز، انجام داده اند. همچنین دلیل محبوبیت بالای بیت کوین را در نظر گرفته اند. دلیل محبوبیت بالای ارز مجازی بیت کوین این بود که نسخه جایگزینی از سیستم مالی فعلی را ارائه می کرد. بنابراین، بیت کوین توانست توانایی تصمیم گیری مستقل مالی را بدون توجه به تصمیمات سیستم های بانکی به مصرف کنندگان مالی بازگرداند، در حالی که امکان کنترل توسط شخص ثالث را حذف کرد. از امروز، بیت کوین، علیرغم افزایش اندازه کمیسیون، این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا به طور مستقل منابع مالی خود را مدیریت کنند.

شبکه بیت کوین غیرمتمرکز است، یعنی توسط خود کاربران مدیریت می شود و نه توسط یک شخص خاص. به طور طبیعی، بازیکنان بزرگ می توانند عملیاتی را انجام دهند که به نوعی بر شبکه تأثیر می گذارد، اما قادر به مدیریت آن نیستند. از جمله، این ارز دیجیتال به دلیل ناشناس بودن تراکنش محبوبیت پیدا کرد. همزمان، ریپل در حال بازگرداندن مشتریان خود به بخش بانکی است که از طریق استفاده از ارز دیجیتال بیت کوین از آن معاف شده بودند.

 جایگزینی مفاهیم و تبعیت از بازار ارز دیجیتال

در حال حاضر اتفاقات مهمی در دنیای ارزهای دیجیتال در حال رخ دادن است. بسیاری از صاحبان بانک ها ادعا می کنند که بیت کوین یک حباب است و سعی می کنند از محبوبیت آن بکاهند، زیرا تهدیدی برای تجارت آنها است. در عین حال، بسیاری می دانند که مخالفت مستقیم با شبکه بیت کوین می تواند منجر به فروپاشی کامل سیستم مالی شود. بنابراین تصمیم گرفته شد ارز دیجیتال جدید XRP به بازار معرفی شود.

در همان زمان، شرکت کنندگان در بخش بانکی چیز جدیدی ارائه نکردند. ارز دیجیتال ریپل با استفاده از تمامی امکانات خود در بازار ارزهای مجازی ادغام شده است. فرآیند ادغام در چندین مرحله انجام شد و باعث اعتیاد تدریجی در بین اعضای جامعه ارزهای دیجیتال شد. در عین حال، ماهیت ارز مشابه دلار آمریکا باقی می ماند. بنابراین، تمام بانک های جهان برای مبارزه با بیت کوین متحد شدند و ارز ریپل خود را ایجاد کردند.

از این گذشته، با متحد شدن برای مبارزه، شانس بسیار بیشتری برای برنده شدن داشتند. تمامی اخبار مربوط به این ارز دیجیتال به صورت انحصاری به صورت مثبت منتشر می شود، تمامی نیازهای کاربران برآورده شده است. علاوه بر این، انتشار سکه ها محدود نیست و با توجه به افزایش هزینه سکه ها، خرید آنها بسیار سریع شروع شد. در حال حاضر، ریپل از نظر سرمایه گذاری از بیت کوین کش پیشی گرفته و قصد دارد اتریوم را دور بزند. و به احتمال زیاد موفق خواهد شد. امروز وقت آن است که بسیاری به ارزش بیت کوین فکر کنند، در غیر این صورت به سیستم بانکی باز خواهیم گشت که دوباره همه کاربران را جذب خواهد کرد.

ارز دیجیتال ریپل

نتیجه

سازندگان ریپل می گویند که تلاش می کنند برای پول کاری را انجام دهند که اینترنت برای انواع فرم ها در سراسر جهان انجام داده است.

واقعا باید اعتراف کنیم که موضوع «ریپل» در دنیای ارزهای دیجیتال می تواند فوق العاده جذاب باشد.

در هر صورت، وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال به میان می آید، رسیدن به یک نتیجه سریع دشوار است و ریپل تا حدودی در این زمینه موفق بوده است.

 

 

 

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام عضو شوید.

این مقاله/ دوره چقدر براتون مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

تیم تولید محتوا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *