هر انچه باید در مورد ارز دیجیتال بایننس کوین بدانید

هر انچه باید در مورد ارز دیجیتال بایننس کوین بدانید

بایننس کوین (BNB) یک ارز دیجیتال است که توسط صرافی ارز دیجیتال بایننس منتشر می شود. بایننس کوین (BNB) به عنوان یک ارز دیجیتال مبتنی بر ERC-20 منتشر شد، اما بعدا بایننس زنجیره خود را ایجاد کرد و به زیرساخت مبتنی بر BEP2 تغییر مکان داد. توکن های ERC20 موجود برای تبدیل شدن به توکن BEP2 سوزانده می شوند.

بایننس که با حجم خود یکی از بزرگترین بورس های جهان است، نسبت به حجم بازار سهام و ارزش آن در برابر پول واقعی، افزایش جدی در حجم ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) داشته است.

قیمت بایننس کوین (BNB) چقدر است؟

بایننس کوین (BNB) اولین بار از طریق یک ICO (پیشنهاد اولیه سکه) در تاریخ 26 ژوئن – 3 جولای 2017 منتشر شد. در مجموع 100000000 BNB در اولین نسخه منتشر شد. زمانی که برای اولین بار ارائه شد، 1 BNB حدود 0.11 دلار آمریکا ارزش داشت و اکنون ارزش آن به صورت واقعی بسیار بیشتر است.

با 38.87 دلار به بالاترین ارزش خود از زمان عرضه آن در سال 2019 رسید. حجم بازار فعلی 2,154,530,527 دلار آمریکا است. بایننس، نهمین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار است.

بایننس کوین (BNB) چگونه کار می کند؟

در کل 155,536,713 BNB در بازار وجود دارد. صرافی بایننس با 20 درصد سود سالانه خود بایننس کوین (BNB) را خریداری می کند و سکه های BNB را می سوزاند. این معامله با 100,000,000 BNB باقی مانده در بازار ادامه خواهد داشت. با این معامله، هدف جلوگیری از تورم در بازار بایننس کوین (BNB) است. بایننس با آخرین به روز رسانی وایت پیپر، آیتم دریافتنی های BNB را با 20 درصد از سود خود به مطالبات دریافتنی با بخشی از سود خود تغییر داد.

با بایننس کوین (BNB)، خرید/فروش ارزهای دیجیتال در صرافی بایننس امکان پذیر است.

با بایننس کوین (BNB)، کمیسیون دریافتی از معاملات خرید/فروش در صرافی بایننس قابل پرداخت است. برای پرداخت های انجام شده با بایننس کوین (BNB)، بایننس در سال اول 50 درصد، در سال دوم 25 درصد، در سال سوم 12.5 درصد و در سال چهارم 6.75 درصد تخفیف ارائه می کند. سطوح با توجه به مقدار BNB که کاربر در اختیار دارد و کل حجمی که ساخته است داده می شود.

 (BNB) چگونه استخراج می شود؟

در واقع این ارز،  یک ارز دیجیتال غیر ماینینگ است. کل مقدار بایننس کوین (BNB) توسط صرافی بایننس در روز اول تولید شد که نیمی از آن به عموم فروخته شد.

(BNB) چگونه استخراج می شود؟

(BNB) چگونه استخراج می شود؟

بررسی‌های بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین از زمان عرضه، افزایش قابل توجهی در ارزش خود را در نتیجه استفاده موثر در بازار سهام تجربه کرده است. حتی اگر عرضه محدود BNB در بسیاری از جنبه ها موثر بود، کاهش در Launchpad، Labs و هزینه کمیسیون از بسیاری جهات به ارزش افزوده می شود. علاوه بر این، این واقعیت که این نماد پر استفاده ترین بورس اوراق بهادار در جهان است را می توان دلیلی برای استفاده زیاد از BNB دانست.

BNB چه کار می کند؟

BNB که توسط Binance راه اندازی شده است، می تواند برای پوشش هزینه های پرداخت شده برای تراکنش های انجام شده در صرافی استفاده شود.

BNB مورد استفاده در بازوی غیرمتمرکز صرافی، Binance DEX، می‌تواند برای شرکت در فروش توکن‌ها در بایننس لانچ‌پد شرط بندی شود.

بایننس به کسانی که کارمزد تراکنش را با BNB روی پلتفرم می پردازند، 0.1 درصد تخفیف ارائه می دهد. بایننس کوین همچنین در تراکنش های بایننس DEX و صدها برنامه کاربردی مبتنی بر زنجیره هوشمند بایننس استفاده می شود. تاکنون بیش از 180 دارایی دیجیتال در BSC ایجاد شده است.

همچنین می توان از BNB به عنوان وسیله پرداخت استفاده کرد. طبق وب‌سایت رسمی بایننس ، می‌توان از بایننس کوین برای پرداخت بدهی کارت اعتباری Crypto.com، خرید گوشی‌های هوشمند در فروشگاه‌های HTC، شرکت در حراجی‌ها در Decentraland و خرید کارت‌های هدیه به عنوان بخشی از مشارکت با Gifto استفاده کرد. همچنین می توان از BNB برای رزرو هتل و پرواز در سایت هایی مانند TravelbyBit و Travala.com استفاده کرد.

BNB که سال 2021 را با قیمت 37 دلار آغاز کرد، تا 29 آوریل به 610 دلار رسید. مجدداً، پول رمزنگاری شده که در چهار ماهه اول سال 2021 1.648 درصد به سرمایه گذاران داده است، به دلیل بازدهی بالای آن، توسط سرمایه گذاران ترجیح داده می شود.

بررسی‌های بایننس کوین (BNB)

بررسی‌های بایننس کوین (BNB)

اطلاعات کلیدی در مورد BNB

زمانی که بایننس کوین برای اولین بار عرضه شد، عرضه آن به 200 میلیون محدود شد، اما این عرضه به مرور زمان به لطف مکانیزم سوزاندن توکن بایننس کاهش یافته است . این صرافی 20 درصد از سود خود را برای خرید مجدد و سوزاندن BNB ها برای کاهش عرضه و حفظ ارزش ارز دیجیتال استفاده می کند. بایننس این روند را تا سوزاندن 100 میلیون سکه ادامه خواهد داد.

از آنجایی که بلاک چین بایننس از مکانیسم اجماع تحمل خطا بیزانسی استفاده می کند، استخراج BNB مانند بلاک چین های اثبات کار (PoW) امکان پذیر نیست.

بایننس کوین با ارزش بازار 92 میلیارد دلاری تا 29 آوریل، رتبه سوم را در بین بزرگترین ارزهای دیجیتال دارد.

BNB که تسلط آن بر بازار 4.40 درصد است، در 12 آوریل به 637 دلار به بالاترین حد خود رسید.

همچنین کل عرضه BNB به 169,432,897 کاهش یافت. تا پایان آوریل 2021، 153,432,897 BNB در گردش وجود داشت.

چگونه BNB بخریم؟

بایننس کوین را می توان در صرافی بایننس از طریق انتقال پول، کارت اعتباری و نقدی یا سایر ارزهای دیجیتال خریداری کرد.

BNB همچنین در صرافی هایی مانند FTX ، Poloniex ، Bithumb ، HitBTC  و KuCoin فهرست شده  است.  همچنین خرید BNB از طریق PancakeSwap مبتنی بر BSC امکان پذیر است.

ویجت تجارت بایننس در مرورگر Brave به کاربران اجازه می دهد تا BNB را در مرورگر خریداری و بفروشند.

هدف بایننس کوین (BNB) چیست؟

مانند هر پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال دیگر، بایننس بخشی از سود خود را از کارمزد جمع آوری می کند. می‌توانید از توکن‌های BNB برای پرداخت هر یک از این هزینه‌ها، از جمله هزینه‌های فهرست و مبادله استفاده کنید. در سال اول توزیع BNB، پرداخت هزینه با BNB 50 درصد تخفیف را ارائه می دهد. اگرچه تخفیف‌ها در حال کاهش است، توکن BNB برای چندین سال باقی می‌ماند و همچنان در مالکیت صرفه‌جویی می‌شود. در سال دوم این تخفیف به 25 درصد، در سال سوم به 12.5 درصد و در سال چهارم به 6.75 درصد کاهش می یابد. از سال پنجم به بعد، دیگر تخفیفی وجود نخواهد داشت، اما راحتی پرداخت هزینه ها با BNB باقی می ماند.

برای دریافت تخفیف، کافی است توکن BNB را در کیف پول صرافی خود نگه دارید و با تعداد توکن های دانلود شده واجد شرایط، تخفیف به طور خودکار اعمال می شود. اگر می‌خواهید سکه‌های بایننس خود را نگه دارید، گزینه غیرفعال کردن این ویژگی نیز وجود دارد که به طور خودکار از موجودی BNB شما برای پرداخت هزینه‌ها استفاده می‌کند. BNB Coin یک توکن ERC-20 است، به این معنی که آن را از صرافی خارج کرده و در کیف پول اتریوم یا کیف پول سخت افزاری خود مانند Trezor یا Ledger ذخیره می کنید.

 

 

امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام عضو شوید.

این مقاله/ دوره چقدر براتون مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

تیم تولید محتوا

 

4 Comments

  1. علی حسینی گفت:

    ممنون از محتوای خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *